טיפולים אחרי לידה

תחילת החיים וההורות הם מרגשים ומלאים בצרכים בסיסיים רבים. 

והאם נדרשת לתפקוד מלא ומעבר למה שהכירה עד עכשיו -להניק או להזין תינוק בן יומו סביב היממה ובדרך גם להחלים ולהתחזק מיצירת הילד במשך 9 חודשים שהסתיימו בלידה וניתוק השלייה. מאגר רב של דם ואנרגיה נאבד בשלב זה ויש הרבה דברים שניתן לעשות כדי להחזיר ליולדת את אונה וחיוניותה כדי שתוכל לתפקד פיזית ונפשית באופן מאוזן ובריא.  

החיים החדשים שלך – את אמא! אחד המעברים המטלטלים והחזקים ביותר שאישה , וגם גבר , עוברים בחייהם. כל ההגדרה העצמית והזהות, משתנה , הגיע תינוק ככ קטן והוא עושה שינוי עומקי רוחבי ואורכי לכל הסביבה.

אחרי הלידה הגוף צריך זמן לשוב לעצמו, את אחרי שיצא ממך גוף! לא משנה עם בלי אפידורל, טבעי כמו שתכננתי, או קיסרי. לכל לידה החלמה רצינית ושיקום , ברפואה הסינית מתייחסים ל4 חודשי משכב לידה (אצלנו במערב 6 שבועות!).

בתקופה הזאת אישה אמורה גם להזין ולטפל בתינוק בן יומו, אין יום ולילה , ותוך כדי גם להחלים ולהתחיל למלא את המצברים בחזרה.

ואחרי הילד הראשון , יש בבית כבר עוד ילדים ובן זוג שמבקשים תשומת לב וטיפול.

פוסט פארטום – התקופה שלאחר הלידה כאמור היא תקופה מטלטלת כי על האישה לתת מעצמה 24/7 ובו זמנית גם להחלים ולהיות חזקה. 

במסורות העתיקות בכל מיני תרבויות נולד העיטוף או בשם נוסף – סגירת עצמות. 

 במשך תקופת ההריון ובפרט לקראת הלידה האגן נפתח, העצמות מתרחקות זו מזו על מנת לאפשר לגוף התינוק לעבור דרך תעלת הלידה ולצאת לאוויר העולם.   

לאחר לידה האישה נמצאת בתוך חילופים הורמנליים קיצוניים  – הורמונים שתמכו בהריון ויצירת חיים, יורדים, שטפים עצומים של הורמונים לקידום הלידה ויציאת התינוק ואז הגוף נשטף בהורמונים המשפעלים את ייצור החלב וכיווץ הרחם חזרה לגודלו המקורי. 

העיטוף בא להחזיר ליולדת את גבולותיה שהשתנו במהלך ההריון, והגיעו לשיא עם פריצת התינוק וניתוקו מהרחם. וכעת גוף האישה , כמו גם נפשה ורוחה זקוקים למעטפת טובה חיצונית ככל האפשר כדי לשוב לגבולות הרגילים של גוף אחד ולהתאחות ברובד הפיזי והאנרגטי. 

העיטוף – טיפול עמוק נעים ומערסל שעוזר לגוף לחזור לתבנית המוכרת של גוף ללא הריון, לעצמות להתחזק ולחזור למצב הנורמלי. 

בטיפול האישה נעטפת בכ10 צעיפים מראש ועד כף רגל, ואז נפתחים בעדינות. תוך כדי התהליך האישה נכנסת למצב של  רוגע עמוק, אשר משרה שקט ואיזון לכל המערכות ונותן לה רגע של הרפייה והתמלאות באנרגיה וראייה חדשה לחייה הנוכחים.

הטיפול נעשה פעם אחת או מספר פעמים לאורך החודשים הראשונים לאחר הלידה.  

לעוד פרטים על הטיפול ואופיו  מוזמנת ליצור קשר. 

מתאים מאוד גם כשי מתנה ליולדת ממשפחה או חברים! 

 קישור לסרטון לשיר ביוטיוב – https://youtu.be/H90gjWIDqDk

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן